www.mamboteam.com
 
Strona główna
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
Muzeum w Tczewie zaprasza... Drukuj E-mail
niedziela, 10 luty 2008
Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie oraz Biuro Gospodarcze
i Kulturalne Tajpej w Polsce serdecznie zapraszają na wystawę fotografii i drzeworytów tajwańskich.Na wystawie zostanie zaprezentowanych 26 fotografii oraz 20 drzeworytów. Dzięki zdjęciom będziemy mogli poznać i podziwiać tajwańską przyrodę. Z kolei drzeworyty zbliżą nas do fascynującej kultury wyspy. Na wystawie pokazane zostaną drzeworyty z ostatnich konkursów na drzeworyt noworoczny organizowanych na Tajwanie. Konkurs ma na celu podtrzymanie
i rozwój tradycji i sztuki ludowej. Drzeworyty związane są tematycznie z chińską kulturą. Tematyka drzeworytów jest różna. Przedstawiają one wyobrażenia najróżniejszych bóstw opiekuńczych i sceny rodzajowe, a także ilustracje ze znanych powieści i sztuk teatralnych, ludowych oper oraz bajek. Motywem przewodnim często są także chińskie znaki zodiaku takie jak: szczur, wół, tygrys, zając, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia. Innym tematem często prezentowanym na drzeworytach są ryby. W języku chińskim słowo ryba brzmi podobnie do słowa pomyślność, dobrobyt czy bogactwo.


Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 18 lutego 2008 r. godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia  4 w Tczewie.
 
Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!