www.mamboteam.com
 
Strona główna
sobota, 15 sierpień 2020
 
 
Kociewskie Pióro 2008 r. Drukuj E-mail
niedziela, 02 listopad 2008

Stanisław Sierko z „Gazety Kociewskiej” wśród laureatów.Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Tadeusza Linknera, w składzie: A.K. Waśkiewicz, Hanna Bielang, Michał Spankowski, Tadeusz Kubiszewski, Mirosław Kalkowski, Emilia Bielska, Józef Ziółkowski, Czesław Glinkowski, Janusz Kortas, Edwin Kreft, Urszula Domachowska, Edmund Stachowicz, Zyta Myszka i Józef Golicki, już po raz czwarty wyłoniło Laureatów za działalność literacką, wydawniczą i w upowszechnianiu kultury, w czterech kategoriach:

Literatura: Krzysztof Kowalkowski, ks. dr Piotr Czapiewski, Gertruda Pierzynowska, Jan Kulas

Działalność wydawnicza: Urząd Miasta Starogard Gdański

Publicystyka: Stanisław Sierko, Anna Sobecka

Animacja kultury: Starogardzkie Centrum Kultury, Zespół Folklorystyczny „Relaks” z Pinczyna, Jan Ejankowski, Jerzy Kubicki, Tadeusz Abt, Alicja Gajewska

Honorowe Złote Pióro Kociewskie otrzymał pośmiertne wywodzący się z Tczewa znany muzyk, aranżer i poeta Grzegorz Ciechowski.

Pomysłodawcą i realizatorem czterech kolejnych edycji nagród „Kociewskie Pióro” jest Stowarzyszenie im. Małgorzaty Hillar skupiające swoich członków z terenu Kociewia i Trójmiasta. Patronat honorowy obejmują: Prezydenci Tczewa i Starogardu oraz Starostwa Powiatowe w Starogardzie i Tczewie.

Kapituła postanowiła, iż od bieżącego roku nagrody wręczane będą, na przemian, raz w Tczewie, raz w Starogardzie Gdańskim.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia „Kociewskich Piór” - Centrum Regionalno – Wystawiennicze Dolnej Wisły – Tczew, 10.12.2008 r., godz. 17. Bliższe informacje – tel: 668-523-528.

Przewodniczący Kapituły

prof. dr hab. Tadeusz Linkner

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!