www.mamboteam.com
 
czwartek, 02 lipiec 2020
 
 
Porozumienie Agroturystyka Kociewia ma już 10 lat! Drukuj E-mail
W środę, 28 grudnia odbyło się podsumowujące posiedzenie Porozumienia Agroturystyka Kociewia z siedzibą w Zblewie. Nasz Gmina od początku powstania porozumienia (10 lat) jest jego członkiem.  
- Spotkanie było bardzo owocne, a Zblewo – jak zwykle bardzo gościnne – powiedział uczestniczący w posiedzeniu burmistrz Dariusz Skalski. – Dziękuję mojemu koledze i świetnemu samorządowcowi, wójtowi Krzysztofowi Trawickiemu, który jako gospodarz tego wydarzenia przygotował je naprawdę perfekcyjnie. Osoby obecne na spotkaniu cenię bardzo wysoko za ich pracę na rzecz naszego regionu. Wśród nich wymienić należy pana Józefa Pekę, który jako przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim z Porozumieniem związany jest od początku – czyli od 10. lat. Wszyscy obecni na spotkaniu to osoby naprawdę zaangażowane w pracę mającą na celu wypromowanie Kociewia poprzez tworzenie produktu regionalnego o jak najszerszym znaczeniu.

W trakcie spotkania zaprezentowano to, co udało się Porozumieniu w roku 2011. Dorobek jest imponujący. Przeprowadzono kursy i szkolenia dla potencjalnych i istniejących już kwaterodawców, zapewniono możliwość  konsultacji, nagrano film w gminie Stara Kiszewa (pt. „Sery”). Stale poszukuje się nowych produktów regionalnych i przygotowuje wnioski o ich wpis na listę produktów tradycyjnych (w 2011r. takich wniosków przygotowano 7). Porozumienie organizuje też wystawy i uczestniczy w wystawach zewnętrznych (np. Targi Turystyczne w Gdańsku, Targi Poznańskie)). Pod egidą Porozumienia odbywają się konkursy kulinarne, festyny, prezentacje gospodarstw agroturystycznych, spotkania okolicznościowe.
 
Plan działalności Porozumienia na nadchodzący rok obejmuje m.in.: cykl szkoleń na temat przepisów prawnych obowiązujących w agroturystyce, nagranie filmu o tematyce dotyczącej produktów regionalnych, organizację konkursów kulinarnych, uczestnictwo kwatero dawców w tematycznych targach i wystawach. Porozumienie docenia potencjał naszego regionu, jego piękno i możliwość stworzenia profesjonalnej oferty turystycznej.

Na podstawie www.skarszewy.pl - patrz zdjęcia
 
wstecz   dalej »
Gościmy
Odwiedza nas 5 gości
 
Top! Top!